Spływy kajakowe mazowieckie

Nieodkryta rzeka na mazowszu

Rzeka Jeziorka jest jedną z najciekawszych i najdzikszych rzek w okolicach stolicy. Wypływa na Wysoczyźnie Mszczonowskiej koło Osuchowa na wysokości około 190 m n.p.m. Poza krótkimi fragmentami (np. odcinek ujściowy) jest to rzeka naturalna, meandrująca. Przed Gościeńczycami przyjmuje swój największy naturalny dopływ – Kraskę Prawą – i wpada w wyraźną dolinę zwaną Doliną Jeziorki.

W środkowym biegu do rzeki wpada kilka mniejszych dopływów. Najwięcej wody dostarcza jednak Czarna, która uchodzi w Piasecznie. Ilość wody jest spowodowana przekopem z rzeki Czarnej do Zielonej (obecnie znanej jako Czarna) w celu zasilenia stawów w Zalesiu Górnym. Także ujście Jeziorki jest znacznie zmienione. Pierwotnie jej odcinkiem ujściowym była dzisiejsza Wilanówka. Wraz z nią cała rzeka stanowiłaby około 90 km długości! Po niszczącej powodzi 1952 r. stworzono przekop rzeki do Wisły, a do Wilanówki skierowano wody Kanału Habdzińskiego.

Nurt Jeziorki mimo wysokiego spadku jest dość wolny, spowalniany licznymi budowlami wodnymi.


Weekend na mazowszu

W ostatnim czasie wielu z Nas zastanawia się, gdzie spędzić weekend blisko stolicy? Możliwości jest mnóstwo - wycieczki rowerowe na południe od miasta, czy wizyta na pchlim targu Z Bagażnika pod Piasecznem. Ostatnio pojawiła się nowa możliwość rekreacji na terenie, po którym przepływa rzeka - spływy kajakowe na mazowszu.
Spływy Kajakowe Jeziorka - Weekend NA MAzowszu

Trasy kajakowe

Oferujemy wypożyczenie kajaków, umożliwiając Wam organizację spływu kajakowego na rzece Jeziorce. Trasy, które proponujemy są pieczołowicie przygotowane. W trakcie spływu napotkamy powalone wichurą konary, uchylające się nisko drzewa dodające uroku i niepowtarzalności wydarzeniu. Cała okoliczna natura sprawia, że jest to wspaniałe wspomnienie dla kajakarzy, także tych z dziećmi. Wymagane jest jednak podstawowe doświadczenie w wiosłowaniu i sprawność fizyczna uczestników spływu.

Rodzinny spływ kajakowy na mazowszu.