Spływy Kajakowe Mazowieckie

Nieodkryta Rzeka na Mazowszu

Rzeka Jeziorka jest jedną z najciekawszych i najdzikszych rzek w okolicach stolicy. Wypływa na Wysoczyźnie Mszczonowskiej koło Osuchowa na wysokości około 190 m n.p.m. Poza krótkimi fragmentami (np. odcinek ujściowy) jest to rzeka naturalna, meandrująca. Przed Gościeńczycami przyjmuje swój największy naturalny dopływ – Kraskę Prawą – i wpada w wyraźną dolinę zwaną Doliną Jeziorki.

W środkowym biegu do rzeki wpada kilka mniejszych dopływów. Najwięcej wody dostarcza jednak Czarna, która uchodzi w Piasecznie. Ilość wody jest spowodowana przekopem z rzeki Czarnej do Zielonej (obecnie znanej jako Czarna) w celu zasilenia stawów w Zalesiu Górnym. Także ujście Jeziorki jest znacznie zmienione. Pierwotnie jej odcinkiem ujściowym była dzisiejsza Wilanówka. Wraz z nią cała rzeka stanowiłaby około 90 km długości! Po niszczącej powodzi 1952 r. stworzono przekop rzeki do Wisły, a do Wilanówki skierowano wody Kanału Habdzińskiego.

Nurt Jeziorki mimo wysokiego spadku jest dość wolny, spowalniany licznymi budowlami wodnymi.


Weekend na Mazowszu

W ostatnim czasie wielu z Nas zastanawia się, gdzie spędzić weekend blisko stolicy? Możliwości jest mnóstwo - wycieczki rowerowe na południe od miasta, czy wizyta na pchlim targu Z Bagażnika pod Piasecznem. Ostatnio pojawiła się nowa możliwość rekreacji na terenie, po którym przepływa rzeka - spływy kajakowe na Mazowszu.
Spływy Kajakowe Jeziorka - Weekend pod warszawą

Trasy Kajakowe

Nasza wypożyczalnia oferuje najlepsze trasy Spływów Kajakowych na rzece Jeziorce. Odcinki, na które dowozimy Naszych Klientów są pieczołowicie przygotowane. Zorganizowaliśmy ROR (Ruch Oczyszczenia Rzeki) Jeziorki, w który zaangażowani są miejscowi mieszkańcy. Dzięki naszej współpracy zostało usuniętych wiele zanieczyszczeń i przeszkód naturalnie dzikiej rzeki. Na trasie spływu napotkamy powalone wichurą konary, uchylające się nisko drzewa dodające uroku i niepowtarzalności wycieczce. Cała okoliczna natura sprawia, że będzie to wspaniałe wspomnienie dla Kajakarzy, także tych z małymi dziećmi. Wymagane jest jednak podstawowe doświadczenie w wiosłowaniu.

Rodzinny spływ kajakowy na mazowszu.