OPIS TRAS | CENNIK

Trasa Łatwa:
Głosków – Piaseczno

 • dla kajakarzy z podstawowym doświadczeniem
 • czas spływu: 2 – 4 godz.
 • liczba przenosek: 2 – 6
 • ostatnie wodowanie o 15:30
 • 140 zł/ kajak 2-osobowy
 • 100 zł/ kajak 1-osobowy

 •  Początek trasy podstawowej znajduje się 4,0 km w linii prostej od bazy wypożyczalni kajaków. Pomimo tej niewielkiej odległości trasa spływu liczy ok. 8,0 km, bowiem prowadzi po mocno krętej rzece. Pierwsze 300 metrów jest to prosty odcinek rozgrzewkowy, który kończy się ostrym zakrętem, gdzie pojawiają się pierwsze naturalne przenoski (powalone drzewa).

   Od tego momentu, w Gołkowie, rozpoczyna się silnie meandrujący odcinek Jeziorki. W zależności od poziomu lustra wody na tym etapie znajdują się nieliczne przeszkody naturalne wymagające opuszczenia kajaka i przeciągnięcia go po leżącym konarze. Ten fragment rzeki liczy ok. 4,0 km, a miejscem wyznaczającym jego koniec jest tzw. "niebieski mostek". Na jego wysokości Jeziorka nabiera spokojniejszego charakteru – powalone drzewa i meandry ustępują.

   Tutaj rozpoczyna się odcinek rekreacyjny, gdzie największym wyzwaniem jest pokonanie przeszkody architektonicznej w postaci jazu (zapory wodnej). Jego przekroczenie wymaga wyjścia z kajaka, wyciągnięcia go na brzeg i przeniesienia ok. 20 metrów na drugą stronę tamy. Za jazem trasa spływu prowadzi spokojnym nurtem przez Jazgarzew, gdzie dostrzeżemy zabytkowy kościół z początku XX wieku. Dalej rzeka wpływa do Piaseczna, gdzie kończy się ta niezapomniana przygoda na rzece Jeziorce.


  Trasa Trudna:
  Henryków – Piaseczno

 • dla doświadczonych kajakarzy
 • czas spływu: 6 – 8 godz.
 • liczba przenosek: 10 – 15
 • wodowanie przed południem
 • 200 zł/ kajak 2-osobowy
 • 140 zł/ kajak 1-osobowy

 • Trasa Trudna liczy ok. 16,0 km i charakteryzuje się wysokim stopniem zaawansowania, dlatego jest przeznaczona dla osób z dużym doświadczeniem kajakarskim. Jej trudność polega na manewrowaniu po niezliczonych zakrętach oraz wielokrotnych przeprawach przez powalone drzewa i bobrowiska. Stawienie czoła temu wyzwaniu zrekompensują wspaniałe widoki mazowieckich nizin Doliny Jeziorki. Znajdzie się tutaj czas i miejsce na relaks i podziwianie przyrody.

   Pokonanie tej trasy zajmuje większą część dnia, dlatego warto przygotować prowiant i zapas wody. Trasa prowadzi przez zróżnicowane tereny: łąki, lasy i pastwiska. Jednak jej większa część znajduje się na otwartej przestrzeni dlatego zalecamy nakrycie głowy i użycie kremu z filtrem UV.

   W połowie spływu znajduje się pierwszy punkt charakterystyczny w postaci mostu drogowego w Głoskowie. Na jego wysokości trasa łączy się z Trasą Łatwą i dalej oba odcinki biegną tym samym szlakiem.

  Trasa dla Pasjonatów:
  Łoś – Piaseczno

 • dla pasjonatów kajakarstwa rzecznego
 • czas spływu: 6 – 10 godz.
 • liczba przenosek: 20+
 • wodowanie tylko o 9:00
 • 220 zł/ kajak 2-osobowy
 • 160 zł/ kajak 1-osobowy

 •  Najdłuższa trasa rozpoczyna się jeszcze dalej od miejsca spotkania i planowanego końca spływu. Odległość, jaką trzeba pokonać kajakiem od Łosia do Wólki wynosi ok. 18,0 km. Na początku tego odcinka spływu kajakowego Jeziorką znajduje się dodatkowo kilka powalonych drzew, aczkolwiek wysokie walory przyrodnicze pomagają zrekompensować ten trud.

   Sama długość Trasy Trudnej, poziom jej nieprzewidywalności i uciążliwości stanowi prawdziwe wyzwanie dla zapalonych kajakarzy i wymaga ona zaplanowania całego dnia na jej przepłynięcie.

  Słońce plus woda to...

  PRZYRODA
   Jeziorka jest wciąż dziką rzeką, pomimo istnienia nielicznych zapór wodnych (jazów). Środkowy bieg, w którym proponujemy trasy spływów kajakowych w całości przebiega przez tereny Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Na tym odcinku rzeka przepływa głównie przez łąki, lasy oraz obszary wiejskie. Po drodze będzie okazja do rozkoszowania się kontaktem z nieskazitelną przyrodą - możemy dojrzeć lecące ponad głowami bociany, niepowtarzalne gatunki wodnej roślinności, a jeśli dopisze nam szczęście to swoje uroki zaprezentuje Zimorodek - niebieski ptak zwany polskim kolibrem. Na oferowanych trasach woda w Jeziorce jest bardzo czysta.
  Jeziorka silnie meandruje. Na trasie spływu nie będzie wiele czasu na odstawienie wioseł.
  Na Jeziorce napotkamy powalone drzewa. Należy się liczyć z wysiadaniem lub chowaniem w kajak.
  PRZYGODA
   Jeziorka jest rzeką wymagającą dla kajakarzy, wobec czego polecamy ją dla osób, które już mają pierwsze doświadczenia w wiosłowaniu. W zależności od wybranej trasy oraz poziomu wody w rzece możemy napotkać różną liczbę naturalnych przeszkód w postaci powalonych konarów drzew. Zdarza się, że uniemożliwiają one swobodne przepłynięcie kajakiem, co dla wielu może być dodatkową atrakcją. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością opuszczenia kajaka w celu pokonania takiej atrakcji. Co więcej, jest to rzeka w większości nieuregulowana, więc do pokonania będzie wiele zakrętów i meandrów. Właśnie dlatego spływy Jeziorką pozostają wyzwaniem i dostarczają niezapomnianych wrażeń w uroczych i niczym niezmąconych okolicznościach przyrody.
  Dlaczego spływ Jeziorką?

  Meandry pod Warszawą

   Kraina Jeziorki jest to obszar, na który przez tysiące lat oddziaływała przepływająca przez niego rzeka. Dziś, nazwana Jeziorką, tworzy dzikie i nieodkryte miejsce w okolicach Warszawy.

  Dla kajakarzy: Jeziorka jest silnie meandrująca, spływna i miejscami zwałkowa. Stopień trudności rzeki wynosi U3-U4 i posiada wysokie walory przyrodnicze. Jest bajecznie przepiękna, gdzie sama rzeka, Kraina, jak i cała okolica są wciąż niezatłoczonymi miejscami, gdzie warto spędzić czas wolny, nawet z rodziną. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przeżyć niezapomnianą przygodę w okolicach Warszawy.

  Serdecznie zapraszamy!